حل مشکل آنتن دهی کارتخوان

 

امروزه دستگاه های کارتخوان به دلیل آسان کردن معاملات و دریافت و پرداخت وجه در دنیا محبوبیت بالایی دارد . کاربردی بودن این دستگاه ها باعث شده در اکثر فروشگاه ها ، مراکز خدماتی و…. مورد استفاده قرار گیرند . یکی از معدود مشکلاتی که گاها ممکن است با آن مواجه شوید ، مشکل آنتن دهی  در دستگاه های کارتخوان سیار است . که در مقاله زیر راه کار

 

علت آنتن دهی ضعیف کارتخوان دربعضی مواقع چیست؟

اشکال در عملکرد دستگاه کارتخوان، دلایل مختلفی میتواند داشته باشد که در نهایت باعث عدم ارتباط با دستگاه می‌شوند. یکی از دلایل آن می‌تواند کیفیت پایین دستگاه کارتخوان باشد که باعث عدم ارسال سیگنال به کارت می‌شود. عدم انتخاب سیم‌ کارت مناسب نیز می‌تواند باعث مشکل دراتصال  باشد. همچنین کمبود شارژ در باتری دستگاه می‌تواند باعث مسدود شدن سیگنال و عدم برقراری ارتباط باشد. به علاوه، خرابی سیم‌کارت نیز می‌تواند به این مشکلات اضافه شود. در این مقاله، دلایل و روش های حل مشکل آنتن دهی ضعیف کارتخوان را بیان می کنیم.

کم بودن شارژ باتری : یکی از علت‌های عدم اتصال دستگاه کارتخوان به شبکه کم بودن شارژ باتری است.

در این حالت، اول باید وضعیت شارژ باتری دستگاه را بررسی کنید. اگر شارژ باتری دستگاه کمتر از 20 درصد باشد، دستگاه به صورت خودکار خاموش می‌شود و تراکنش و برقراری ارتباط امکان پذیر نیست. در این شرایط، تا زمانی که دستگاه به شارژر  متصل نشود، هیچ تراکنشی و ارتباطی صورت نمی‌گیرد.

همچنین می‌توانید با توجه به ویژگی سیار بودن کارتخوان خود، منطقه مورد نظرتان را به راحتی تغییر دهید تا دستگاه به دکل مخابراتی جدید متصل شود و باز هم از آن استفاده کنید. برای جلوگیری از هر صدمه‌ای به دستگاه، لطفا در هنگام انجام هر گونه تغییرات، اقدام شتاب زده‌ای انجام ندهید و در صورت نیاز، بهتر است با یک متخصص مشورت کنید.

قطعی برق شهری نیز می‌تواند یکی از دلایل متصل نشدن دستگاه کارتخوان باشد. در فصل های مختلف سال، قطعی برق در برخی مناطق اتفاق می‌افتد و در صورت استفاده از دستگاه کارتخوان ثابت، نمی‌توانید از آن استفاده کنید و باید تا زمان وصل برق منتظر بمانید .

برای عدم وجود آنتن، یکی از دلایل می‌تواند مشکل در سیم کارت باشد. در صورتی که دستگاه به هر دلیلی به درستی کار نکند، ارتباط با اینترنت برقرار نمی‌شود و در نتیجه، آنتن دستگاه به کمترین حد خود می‌رسد. برای رفع این مشکل، می‌توانید  دستگاه را مجددا راه اندازی کنید و یا سیم کارت را بررسی کنید که به درستی در جای خود قرار گرفته باشد.

سیم کارت، در دستگاه کارتخوان نقش مهمی در آنتن دهی دستگاه ایفا میکند و بنابراین باید یک سیم کارت مناسب را برای دستگاه کارتخوان خود تهیه کنید. شاید تاکنون این مشکل را در تلفن همراه خود نیز تجربه کرده باشید. اگر دستگاه کارتخوان به دلیل سیم کارت نتواند آنتن دهی کند، دو حالت ممکن است رخ داده باشد؛ در حالت اول ممکن است که سیم کارت شما دستگاه آسیب دیده باشد و در حالت دوم، ممکن است که سیم کارت شما غیرفعال شده باشد.

تفاوتی بین این دو مورد وجود ندارد و باید در هر دو حالت سیم کارت دستگاه خود را در یک گوشی تلفن همراه امتحان کرده و از سالم بودن آن مطمئن شوید. همچنین، باید از داشتن شارژ کافی برای سیم کارت خود اطمینان حاصل کنید و حداقل مبلغ دو هزار تومان شارژ در سیم کارت موجود باشد.

امکان دارد هنگام خرید دستگاه کارتخوان، قصد داشته باشید دستگاه های با قیمت پایین را بخرید، اما واقعیت این است که خرید دستگاه های کارتخوان بی کیفیت، می تواند مشکلات بسیاری برای کسب و کار شما به وجود آورد. به طورمثال، عدم آنتن دهی دستگاه پوز یکی از مشکلاتی است که با خرید دستگاه بی کیفیت، ممکن است با آن مواجه شوید.

خرید دستگاه کارتخوان با کیفیت ، تضمین کننده یک تجربه بهتر و عملکرد بهتر در کسب و کار شما به همراه خواهد داشت

روش های افزایش عمر باتری دستگاه کارتخوان

باتری دستگاه کارتخوان یکی از مهمترین قطعات این دستگاه محسوب میشود و برای اینکه کارتخوان شما به درستی کار کند و همچنین آنتن دهی خوبی داشته باشد، باید باتری آن به طورمرتب شارژ شود. در این بخش از مقاله به راهکارهایی برای افزایش عمر باتری دستگاه کارتخوان خواهیم پرداخت .

تعدادی از روش های افزایش طول عمر باتری دستگاه کارتخوان عبارتند از:

 • خاموش کردن وای‌فای و بلوتوث:

در صورتی که از اینترنت برای کارتخوان خود استفاده نمی‌کنید، بهتر است وای‌ فای و بلوتوث را خاموش کنید. این کار باعث می‌شود باتری کمتری مصرف شود.

 • تنظیم روشنایی:

روشنایی زیاد از حد صفحه نمایش باعث مصرف بیشتر شارژ باتری می شود. بنابراین، بهتر است روشنایی را به کمترین حد ممکن تنظیم کنید تا طول عمر باتری بهبود یابد.

 • خاموش کردن صدا:

اگر پخش صدای دستگاه کارتخوان برای شما ضرورتی ندارد ، بهتر است صدای آن را خاموش کنید. این کار باعث کاهش مصرف باتری می‌شود و طول عمر باتری افزایش پیدا میکند .

مهم ترین دلایل آنتن دهی ضعیف دستگاه کارتخوان چیست؟

 • عدم درک دستگاه کارتخوان از سیم کارت نامناسب
 • نقص در اجزای سخت‌افزاری کارتخوان، مانند آنتن
 • فاصله بین کارتخوان و سیم کارت بیش از حد بزرگ
 • خرابی در سیم کارت
 • کاهش شارژ سیم کارت
 • خرابی در نرم‌افزار کارتخوان
 • اختلال در امواج رادیویی به دلیل وجود دستگاه‌های دیگر
 • عدم پشتیبانی از سیم کارت‌های جدیدتر
 • نقص در امواج رادیویی دستگاه کارتخوان

 

 

 • در ابتدا اطمینان حاصل کنید که آنتن دهی در محدوده قرار دارد. برای این کار می‌توانید دستگاه کارتخوان را به یک مکان دیگر انتقال دهید و مجددا تلاش کنید.
 • ممکن است محیط اطراف دستگاه برای آنتن دهی مناسب نباشد. در این صورت می‌توانید دستگاه را به یک محیط دیگر منتقل کرده و دوباره تلاش کنید.
 • ممکن است آنتن دهی دستگاه با اشیاء دیگر تداخل داشته باشد. در این صورت باید اشیاءی که ممکن است با آنتن تداخل دارند را از نزدیکی دستگاه حذف کرده و دوباره تلاش کنید.

پیام بگذارید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.