شرکت تجارت الکترونیک تمدن پیشرو در ارائه خدمات بانکداری نوین

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
 x 
سبد خرید خالی

سوالات متداول خودپرداز

سوالات متداول خودپرداز

چرا ncr بازار فروش بهتری دارد ؟

این دستگاه مجهز به دوربین عکاسی از عملیات کاربر بوده و دارای 4 کاست پول‌گذاری است. صفحه نمایش 12 اینجی تمام رنگی به همراه بلندگو  از دیگر تجهیزات NCR می‌باشد.همچنین دارای درب با امنیتی فیزیکی بسیار بالاست.

وزن این دستگاه دیواری تقریبا 700 کیلوگرم است و ابعاد آن عرض 82 سانتی‌متر ، طول و ارتفاع 140 سانتی‌متر می‌باشد، در رنگهای طوسی روشن و تیره عرضه می‌شود. دستگاههای خودپرداز NCR از لحاظ کارایی بسیار مقاوم و رابط کاربری خیلی آسانی دارد به طوری که حتی صاحب دستگاه می‌تواند با کمی آموزش سرویس‌های اولیه دستگاه خود را به راحتی انجام دهد و در آخر باید گفت قیمت این دستگاه از سایر رقبا مقرون بصرفه تر میباشد .

درآمد عابربانک چگونه محاسبه می شود ؟

ارائه هر خدمتی در شبکه شتاب کارمزدی بهمراه دارد که این کارمزدها برای دستگاه خودپرداز نیز تعریف شده و برای همه ارائه دهندگان این نوع خدمات یکسان است ، در مبحث خودپردازهای مشارکتی 60٪ از کل درآمد 100٪ خودپرداز به مالک خودپرداز تعلق دارد ، این 60٪ از قرار ذیل می باشد :
برای خروج هر 1.000.000 تومان پول نقد از عابربانک کارمزدی بمیزان 6.600 تومان
برای خرید هر شارژ 100 تومان
برای انتقال وجه :
از 1000 تومان تا 1.000.000 تومان 300 تومان
از 1.000.000 تومان تا 2.000.000 تومان 420 تومان
از 2.000.000 تا 3.000.000 تومان 540 تومان
برای پرداخت قبوض از 180 تومان الی 1200 تومان (بستگی به مبلغ قبض دارد)
که می توان حدود درآمد یکماه یک عابربانک را با توجه به مبالغ بالا محاسبه نمود :
اگر عابربانک در روز حدود 20.000.000 تومان پول نقد پرداخت نماید کارمزد آن می شود : 
(تومان) 132.000=6.600*20 (درآمد روزانه)
(تومان) 3.960.000=132.000*30 (درآمد ماهانه)
و کارمزد تمام خدمات دیگر خودپرداز در طول یک ماه می شود حدود100.000 الی 500.000 تومان
پس درآمد یک ماه عابربانک شما در حدود 4.460.000 تومان می باشد .

برای راه اندازی یک دستگاه عابربانک باید چه مواردی مد نظر قرار گیرد ؟

باید تراکم جمعیتی منطقه را درنظر داشته باشیم.

برای جا نمایی و تعیین مکان دستگاه عابربانک باید فاصله ای 500 متری با نزدیکترین عابربانک را حفظ نمود.

پول داخل عابربانک چگونه تامین می شود و مکانیزمش چطور است ؟

برای درک این سوال باید مثالی زد ، شما وقتی از بانک تقاضای یک دستگاه POS میکنید قبل از اینکه دستگاه POS به شما تحویل داده شود در تنظیمات آن شماره حساب شما وارد شده و از آن پس ، هر تراکنشی که رویPOS صورت پذیرد به حساب شما واریز می شود .
حالا جای POS را با دستگاه عابربانک عوض کنید ، عینا مبلغ تراکنشهای پرداخت پول نقد از دستگاه عابربانک به حساب شما واریز می گردد ، به عبارت دیگر اگر شما 10.000.000 تومان پول نقد در عابربانک خود قرار دهید و از دستگاه شما 10.000.000 تومان به مراجعین پرداخت شود عینا همین مبلغ به حساب شما در بانک سوئیچ واریز گردیده است و شما برای پولگذاری مجدد مبلغ را از حساب خود برداشت کرده و مجددا در دستگاه عابربانک می گذارید .
شایان ذکر است بازگشت پول در بانکهای طرف قرارداد این شرکت برای مالکین خودپرداز آنی می باشد ، به عبارت دیگر همان لحظه مالک خودپرداز می تواند از حساب خود برداشت و خودپرداز را تغذیه نماید .

چه زمانی پولی که از طریق تراکنش عابربانک به حسابم واریز شده را می توانم برداشت کنم ؟
برای برداشت مبلغی که از طریق تراکنش عابربانک شما در حسابتان واریز گردیده است می توانید بلافاصله اقدام نمایید و نیاز به انجام هیچ بروکراسی اداری نیست ، تنها با تکمیل یک فیش برداشت می تواند عملیات برداشت را انجام دهید .
آیا دستگاه عابربانک نیاز به پشتیبانی دارد ؟

مهمترین مسئله برای خرید عابربانک در واقع پشتیبانی و خدمات پس از فروش دستگاه می باشد چون عابربانک نیز همانند وسایلی که با قرار گرفتن چندین قطعه در کنار هم تشکیل یک ماشین را می دهند نیاز به رسیدگی و بروزرسانی دارد این مسئله از موارد بسیار مهمی می باشد که در زمان خرید دستگاه باید به آن توجه ویژه نمود و فقط شرکتهایی که در این زمینه فعالیت مستمر و تخصصی دارند می توانند این خدمت را ارائه نمایند .
پس در زمان خرید عابربانک به فعالیت تخصصی ، قدمت و گستره دفاتر خدمات پس از فروش شرکت فروشنده توجه نمایید .

یک دستگاه عابربانک خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد ؟

یک دستگاه خودپرداز خوب باید قطعات یدکی اش به راحتی در بازار یافت شود .

یک دستگاه خودپرداز خوب باید با بستر ارتباطی کشور همخوانی مناسبی داشته باشد .

تفاوت دستگاه‌های ریفر ایران با دستگاه های ریفر اروپا چیست؟
دستگاه‌های که تحت عنوان ریفر ایران ارائه می شوند دستگاه‎‌هایی هستند که چندین سال درشبکه بانکی کشور فعالیت کافی وکامل بصورت تمام ظرفیت داشته اند وپس از خارج شدن از سیستم بانکی  رنگ آمیزی  و تعمیر گشته وبرخی افراد سودجو بجای صرف هزینه های دستگاه ریفر اروپا وبهسازی  آن‌ها را با نام ریفر فروخته و فاقد برگ سبز گمرک و کیفیت واصالت کالا  می‌باشد.
آیا سوئیچ های ارا ئه شده به شبکه شتاب متصل است؟

بله ، سوئیچ های ارائه شده به شبکه شتاب متصل است و قادر به انجام تمامی تراکنش های بین بانکی مانند انتقال وجه ، پرداخت قبوض و … می باشد.

ملزومات لازم جهت نصب دستگاه چیست؟

ملزومات لازم برای نصب دستگاه های خود پرداز ، چاه ارت ، استبلایزر یا UPS و دریچه سازی می باشد.

البته دریچه سازی درصورت تمایل توسط کارشناسان شرکت قابل انجام می باشد

آیا دستگاه NCR آکبند به‌طور حتم وجود دارد؟ و تفاوت دستگاه‌های ریفر اروپا و ریفر ایران چیست؟

دستگاه‌های خودپرداز تمامی برندها همگام با تمام دستگاه‌های الکترونیکی و ماشین‌های مکانیکی، در حال تغییر و بروز آوری می‌باشد و دائماً آپدیت می‌شوند. منتها این دستگاه‌ها جهت کارکرد در شبکه‌های مختلف بانکی کشورهای مختلف، نیازمند تهیه نرم‌افزارهای مختلف جهت هماهنگی دستگاه با شبکه‌های محلی، داخلی و سراسری می‌باشد که این کار مشمول زمان و هزینه بسیار بالایی می‌باشد که به ندرت بانک‌های داخلی اقدام به اینکار می‌کنند. فلذا تنها انتخاب ممکن از بین دستگاه‌هایی خواهد بود که تحت پوشش بانک می‌باشد و معمولاً چند سالی از جمع آوری شدن خط تولید آنها می‌گذرد منتها به علت موجود بودن نرم افزارها، تا ده‌ها سال می‌توان بدون دغدغه از این دستگاه‌ها که قیمت بسیار مناسب، کیفیت و عمر بسیار بالا دارند، استفاده کرد.

به‌صورت خیلی محدود و تصادفی، امکان وجود نوع آکبند این دستگاه‌ها محتمل می‌باشد ولی عمده‌ی این دستگاه‌ها در کشورهای اروپایی بازسازی می‌شوند و تحت عنوان ریفر پرو اروپایی باکیفیت در حد آکبند مونتاژ و ارسال می‌شوند. ازآنجایی‌که واردات دستگاه‌های دست‌دوم به کشور ممنوع می‌باشد، قطعاً کیفیت دستگاه‌های وارداتی در حد آکبند است.

دستگاه‌های ریفر ایران دستگاه‎‌هایی هستند که سال‌ها در ایران استفاده شده و مستعمل گرده‌اید. این دستگاه‌ها جمع‌آوری و رنگ و تمیزکاری و تعمیر گشته و افراد سودجو بجای واردات دست‌دوم و مستعمل آن‌ها را با نام ریفر فروخته و فاقد برگ سبز گمرک و کیفیت می‌باشد.

باز هم سوالی دارید نگران نباشید سوالات خود را مطرح فرمایید کارشناسان ما در کوتاهترین زمان ممکن پاسخ خواهند داد

امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
مشاهده آمار وبسایت

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت تجارت الکترونیک تمدن می باشد و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد